Novinka! Zásilky expedujeme i na Slovensko.

Cesta je cíl, moje přiznání a vize

IMG_15832

V době, kdy jsem otěhotněla, jsem si představovala a viděla mnoho věcí tak odlišně v porovnání s tím, jak je vidím dnes. Chtěla jsem co nejpřirozenější porod, ale nic extra jsem si kolem toho nezjistila. Na mateřské jsem chtěla být jen dva roky. Chtěla jsem pořád co nejvíce pracovat. Měla jsem dojem, že by vše mělo zůstat při starém. Nechtěla jsem, aby se mi život převrátil vzhůru nohama.

Jsem moc ráda, že tyhle mé plány a představy přestaly narozením Olíčka existovat. Aniž bych to nějak významně postřehla, zmizely a vyšuměly.

Vybavila jsem si je až teď, když bilancuji ty úžasné 3 roky "doma". Teď jsem na mateřské nakonec už 4. rokem, i ten se už krátí a já se pomalu vracím do pracovního procesu. Nic při starém nezůstalo a to bylo to nejkrásnější, co se mohlo stát. Tolik jsem pochopila, konečně jsem pochopila sama sebe. Můj život nabral jiný směr, moje myšlenky a kroky jiný cíl. Tak nějak všechno do sebe zapadlo. A mně nezbylo nic jiného než své srdce naplnit vděčností za všechny příležitosti, kterých se mi za poslední dobu naskytlo.

Jedna z věcí, které si cením nejvíce je rozhodně čas. Máme úžasný luxus, že si jako maminky můžeme užívat své děti na mateřské dovolené klidně až do čtyř let. Mít čas pod svou vlastní kontrolou je úžasné. Je to jedna z věcí, kterou bych si chtěla zachovat po celý svůj život. Mateřská mi ještě úplně nekončí, ale Olíček už nějakou dobu chodí na čtyři dopoledne v týdnu do školky a pro mě tím vznikl prostor k vlastní seberealizaci.

Když jsem přemýšlela, k čemu se po mateřské vrátím, věděla jsem, že budu chtít vytvořit něco nového, co pro mě bude mít dlouhodobou hodnotu, co mi bude dávat smysl na všech úrovních a něco, kde budu moci zůstat pánem svého času.

Než jsem otěhotněla, měla jsem (pořád mám) vlastní e-shop sci-food.cz, prostřednictvím kterého jsem se realizovala. Zdravý a aktivní životní styl, cvičení, podpora zdraví, sportovní výživa to byla z velké části náplň mého života. Pořád mě tenhle obor zajímá, vnímám v něm ale už i jinou perspektivu. Sci-food mou mateřskou dovolenou nějakým zázrakem přežil, nedávno dostal nový kabát a věřím, že bude dál sloužit našim zákazníkům, kteří se zajímají o své zdraví a aktivní životní styl velmi dobře. Není to jen ta klasická sportovní výživa (proteiny, bcaa a kreatin), v portfoliu je toho mnohem víc, např. adaptogenní byliny, tinktury, 100% přírodní vitamíny, extrakty a adaptogeny, ... mohla bych pokračovat, ale myšlenka, kterou chci vyjádřit je někde jinde. Když kvalita vítězí nad kvantitou a ekologie nad plýtváním a znečišťováním planety, dává vše opět smysl.

Během mateřské jsem začala publikovat články. Nejprve jsem je publikovala přímo na sci-foodu, pak na vlastním blogu zdravablondyna.cz. Šířila jsem informace ohledně kojení, prvních příkrmů, zdravého životního stylu na mateřské. Sdílela jsem svůj život, svoje myšlení. Vygradovalo z toho mnoho dotazů, mnoho vyměněných mailů (několik mých zapomenutých odpovědí, které mě v noci straší) a pár online přátelství, za které jsem velmi vděčná.

Díky vaší zpětné vazbě jsem dostala možnost se v životě opět realizovat v tom, co mě baví a vnitřně naplňuje. Díky tomu a díky podpoře od mého muže jsem stvořila nový e-shop, který nese název mého stávajícího blogu, který odráží to, kde jsem teď.

Propojila jsem to, co jsem do teď dělala složitě a co mi v komunikaci s vámi zabíralo nejvíce času. Zefektivnila jsem svou práci a spojila něco velmi příjemného s něčím velmi užitečným. Věřím, že toto spojení potěší i vás. Blog sice vypadá vizuálně jinak, ale najdete v něm komplet všechny články, které byly na původním blogu (postupně je přesouvám) a nové budou přibývat ve stejném duchu. Tím chci jen říct, že blog zůstává blogem a nerada bych, abyste měly dojem, že novým propojením s eshopem se po vás očekává cokoli navíc. Shop je tu pro ty z Vás, které jste o produkty měly zájem, které jste se na ně ptaly, kterým jsem vám je zprostředkovávala a předávala v kavárnách a podobně :)

V e-shopu najdete jen 97 produktů a 3 druhy služeb v podobě poradenství. Zaměřila jsem se na kategorie, které se týkají ženství, mateřství a výživy dětí. Jsou to kategorie, které vlastně žiji, které budu žít. Produkty, které v nich naleznete vnímám jako přirozenou podporu v jednotlivých obdobích života ženy. Většinu těchto produktů mám doma v poličce nebo je mají v poličce starší nebo mladší generace žen v mé rodině. 

Jsem nesmírně vděčná, že mě Olíček přivedl na tuhle mateřskou cestu, jsem moc vděčná za všechny vazby s vámi, které v průběhu posledních tří let vznikly. Za Vaši otevřenost a životní příběhy, které jste mi s důvěrou svěřily. Jsem nesmírně vděčná, že s Vámi mohu prožívat vytoužená těhotenství, že mohu pomáhat od ranních nevolností, že mohu podporovat tvorbu mateřského mléka, že mohu pomoci s restartem po porodu, že mohu poradit, jak zmírnit PMS a nepříjemné projevy menopauzy.

Posledních pár let zažívám ohromnou vděčnost za to, že jsem žena, že mohu prožívat vše, co s životem ženy souvisí a že mohu některé myšlenky šířit veřejně dál.

Děkuji Vám! Opatrujte se a těším se na naše další setkání!

Míša

ŽIVOT Instagram zdravablondyna NA INSTAGRAMU
Zdravá žena
Zdravá žena
Ženské tělo se s věkem mění, stejně tak jeho potřeby. Buďte stále svěží a fit.
Přejít do kategorie
Těhotenství
Těhotenství
Podpořte své tělo živinami, které jsou nezbytné pro ochranu vás i miminka.
Přejít do kategorie
Dětská výživa
Dětská výživa
Živiny, které dětem nejčastěji chybí a které z běžné stravy jen obtížně získáte.
Přejít do kategorie
Přidejte se k nám!
Naší komunitu žen, maminek, tatínků (pár jich tu máme!) si hýčkáme.
Díky newsletterům budete s předstihem vědět o všech akcích, slevách, novinkách i předprodejích. Některé nákupní bonusy zasíláme pouze našim odběratelům! Každý měsíc se navíc bude automaticky účastnit slosování o dárkový poukaz.