Novinka! Zásilky expedujeme i na Slovensko.

Happy Birthday, Oliver!

_DSC0064

Epopej o Oliverkově první B-party :)

Od šťastné třináctky, kdy se Olí narodil už uběhl rok a pár týdnů k tomu. Psát tu o tom, jak čas letí, jak rychle ty naše děti rostou (a my moudříme) asi nemá smysl, o tom víme každý své. Musím však přiznat, že nostalgie mě s blížícím se 13.3. chytala opravdu mocně. A tak jsem se občas zastavila, vypla svět kolem sebe a třeba si přečetla zprávy, které jsme si s mužem psali, když jsem byla v porodnici, mrkla na fotky, videa a hlavně jsem otevřela přenádhernou emocemi nabytou knihu. Knihu fotografií přímo z porodu. Vidět tuhle událost jiným pohledem je uchvacující, ať už jste na těch fotkách přímo vy a nebo se na ně díváte jako někdo, kdo nás znáte, většinou ta slzička z oka prostě nezadržitelně vyklouzne. Tím vším jsem si tu nostalgickou pěkně přiživila. A v téhle vlastně příjemně-vzpomínací náladě jsem dofinišovávala přípravy a plány na sobotní oslavu.   

Rozhodování o tom, jak oslavíme Olího narozeniny jsem si vzala se vší přirozeností do svých rukou. Připomínky a názory, že první narozeniny nemá smysl slavit, jsem pouštěla jedním uchem tam a druhým zase ven takovou rychlostí, že ve mně nezůstala ani špetka pochybností o tom, že by tomu snad tak mohlo být. A nakonec! Jsou to narozeniny i nás rodičů, můj první rok maminky byl přeci taktéž zdárně završen.

Z oslavy se stalo, v té době jen v mé hlavě, něco velkolepého a současně stále rodinného a příjemného. Říkala jsem si, že by oslava měla alespoň z části vystihovat celý náš první rok s Oliváčkem a ten rozhodně nebyl o upejpání, přeopatrnosti, úzkostlivosti, ... Naopak, šli jsme do všeho naplno! Olí s námi proplul prvním rokem jakoby se nechumelilo, ta ryba v něm se nezapřela. Byl a je to parťák do pohody i nepohody, užíval si s námi u moře, stihl uhranout pár malých, velkých slečen a dam, byl s námi v kině na celovečeráku (animovaném, samozřejmě), chodí s námi do fitka, mocně a systematicky jsme zapracovali i na jeho kavárensky-povalečské povaze, ... má akční život a dle všeho ho dost baví, slziček mu za celý rok ukáplo méně než je měsíců v roce, věřtě nebo ne, je to dítě štěstěny, tedy moje (ale je i tatínkův, samozřejmě :D).

Balónky, občerstvení, narozeninový dort, pozvánky, ... všechno jsme zvládli sladit. Troufám si říct, že dokonce i ohromit naše hosty. Olímu tohle konkrétně bylo jistojistě dost buřt, to se nedá rozporovat. I začátek oslavy pojal po svém a skoro na dvě hodinky vytuhnul u sebe v postýlce, ano v té stejné, v které obvykle vydrží přes den spát tak max. 20 minut. Holt měl svoje plány o tom, jak načerpat síly (odpadl asi 10 minut po těchto fotkách). A plány mu vyšly bravůrně, slavil pak bez únavy až do pozdních nočních hodin.

V%C5%A1echno%20nejlep%C5%A1%C3%AD!%20Ol%C3%AD%C4%8Dkovi%20prvn%C3%AD%20narozeniny.

Hosté se zatím sjížděli ze všech světových stran a čekání na oslavence si krátili nejprve okukováním, posléze nesmělým ochutnáváním a nakonec neřízením pojídáním nejrůznějších dobrůtek ze sweet baru. Ano, na ten jsem byla patřičně hrdá, byť nebyl z drtivé většiny mým dílem. Pečení, zdobení, tvoření nejrůznějších mini i maxi dezertů mě baví. Miluju vymýšlení nových receptů a zkoušení kam až lze v rámci "cukrařiny" zajít s filozofií "hlavně zdravě a dietně" :D Party jsem si ale chtěla užít a věděla jsem, že dělat něco více než dort by mě časově zabilo. I tak jsem šla spát den před oslavou asi ve dvě ráno (teda pokud se počítá ta půl hodinka než se ve 2:30 vzbudil Olí s domněnkou, že má hlad :D). Představa, že by mě čekaly ještě mini cupcaky, cakepops, čokoládové pěny, makrónky, ... no to by byla hororová záležitost! Díky bohu, že k ní nedošlo. Měla jsem své eso v rukávu - Janičku Novotnou, tu nejlepší a ne zrovna typickou (berte jako kompliment) cukrářku. Neznám nikoho jiného, kdo by v cukrařině používal tak kvalitní ingredience a zároveň nepracoval v restauraci s michelinskou hvězdou ;) Kvalita ingrediencí tvoří samotnou duši pokrmu a u dezertů tomu není jinak. "Cukrovinky" v kterých nehraje cukr hlavní roli, to je přesně to, čím chci opíjet své chuťové pohárky a hostit své hosty. Na to už jsou potřeba ale pořádné zbraně! Jednoplantážní vysokoprocentní čokolády, bílá čokoláda s vysokým obsahem kakaového másla (37%), místo bílého cukru např. kokosový, kvalitní ořechy, čerstvé ovoce, přírodní barviva, ty nejvonavější vanilkové lusky, ... pohádka! No uznejte sami, že tohle s cukrařinou, jak ji známe, nemá zrovna moc společného! 

Skv%C4%9Bl%C3%BD%20sladk%C3%BD%20bar%20od%20Epifany%20Patisserie.%20Ty%20nejkvalitn%C4%9Bj%C5%A1%C3%AD%20ingredience%20v%20dokonal%C3%BDch%20variac%C3%ADch.

Dort je moje srdcová záležitost, ať už má narozeniny můj muž, neteře, .. a nebo dokonce Olí, nenechám se o jeho přípravu ochudit. Dostala jsem pár dotazů na recept, většinou s vidinou toho, že byl vhodný pro konzumaci jednoročního dítka, ale to jsem vás zklamala. Dort měl vůči Olíkovi jasnou roli. Zahrál si na důstojné místo pro svíčku. Jakmile svou roli završil a svíčka byla sfouknuta, přestal zajímat komplet všechny děti a své publikum vyměnil za dospěláky (přelétavec jeden). Pro Olíváčka je pořád největším štěstím, když dostane svojí kojící dávku mlíčka i přes den, za tu cenu by se na nějaký dort klidně z vysoka .... :) takže jsem si říkala, že půjdu touto cestou a raději dopřeji většině něco z čeho by to naše minime nebylo zrovna uvytržení.

Dort%20k%20Ol%C3%AD%C4%8Dkov%C3%BDm%20prvn%C3%ADm%20narozenin%C3%A1m%20jsem%20nechala%20ve%20vlastn%C3%AD%20re%C5%BEii.

Nevím, do jaké míry mohlo za naprosto dokonalou atmosféru právě zmíněné občerstvení, či helium, které se postupně nenápadně vytrácelo z balónků do plic toho a onoho nebo za to snad mohly bezedné pohárky mimózy ...? V každém případě, a snad to nebude troufalé, jsme nabyli dojmu, že si to všichni hosté, od těch nejmenších až po ty největší (my víme, koho mám na mysli :) ), užili a načerpali jistou dávku pozitivní energie na pár dní dopředu. A já jsem si k tomu všemu ještě uvědomila, že plánování a pořádání oslav mě strašlivě baví, takže si už brousím zuby na další, není nad to mít velkou rodinu!

Ještě jednou děkujeme všem zúčastněním, byli jste dokonalými hosty, děkuji Janičce za kouzelný sweet bar, svému muži za pochopení pro moji potřebu mít vše dokonalé a v neposlední řadě nekonečné díky našemu synovi za to, že si vybral za rodiče právě nás! 

Mějte se krásně, užívejte a oslavujte každý den, protože každý den je jedinečný a neopakovatelný.
Jo a pokud byste snad chtěli pomoci s oslavou, dejte vědět, budu nadšením bez sebe ;)

Pa pa pa Vaše zdravá blondýna a zdravá máma!

ŽIVOT Instagram zdravablondyna NA INSTAGRAMU
Zdravá žena
Zdravá žena
Ženské tělo se s věkem mění, stejně tak jeho potřeby. Buďte stále svěží a fit.
Přejít do kategorie
Těhotenství
Těhotenství
Podpořte své tělo živinami, které jsou nezbytné pro ochranu vás i miminka.
Přejít do kategorie
Dětská výživa
Dětská výživa
Živiny, které dětem nejčastěji chybí a které z běžné stravy jen obtížně získáte.
Přejít do kategorie
Přidejte se k nám!
Naší komunitu žen, maminek, tatínků (pár jich tu máme!) si hýčkáme.
Díky newsletterům budete s předstihem vědět o všech akcích, slevách, novinkách i předprodejích. Některé nákupní bonusy zasíláme pouze našim odběratelům! Každý měsíc se navíc bude automaticky účastnit slosování o dárkový poukaz.