Novinka! Zásilky expedujeme i na Slovensko.

MÉ RANNÍ RITUÁLY - Antiaging, detox a hubnutí v jednom!

IMG_0849-logo

Moje noční kombo už znáte a taky jste mi ho hned vykoupily (teď je ze mě regulérní kovářova kobyla). Naštěstí další zásoba už je na cestě. Produkty, o kterých budu psát dnes, mám snad naskladněné v dostatečném množství :)

Na řadu přichází mé RANNÍ RITUÁLY!

Vždy se snažím tělu dopřát dostatek času na detox, restart, antiaging a optimalizaci tukových zásob (co si budeme povídat, ještě mi nějaká zásobička z těhotenství přebývá), a tak aplikuji přerušovaný půst. Zní to možná složitě a alternativně, ale v základu jde o dost jednoduchý princip. Jo a navíc na přerušovaném půstu jede už pár let i Jennifer Aniston! No řekněte dámy, kdo by v 50 nechtěl vypadat jako „Rachel“?! ☺️✌️ Ale zpět k tématu.

Začnu tím, že podrobněji vyjmenuji benefity, třeba vás navnadí. Při správně vedeném přerušovaném půstu můžete očekávat:

  • Zvýšení energetické hladiny
  • Omlazující a regenerační účinek pro pleť, ale i vlasy, nehty
  • Zlepšení inzulinové sensitivity, tedy hladiny krevního cukru a cholesterolu
  • Snížení oxidačního stresu v těle
  • Snížení zánětlivosti v těle
  • Zlepšení kognitivních funkcí a psychické kondice

Jak na to?

Celá myšlenka je o tom, že si svůj den rozložíte do dvou oken, jedno jídelní, druhé postící se (ne hladovění!). Pro ženy se obecně doporučuje postit se 14 hodin z celkových 24 (u mužů i více). Do tohoto okna se zahrnuje též spánek. Takže to například znamená, že když si dáte poslední jídlo ve 20.00, druhý den ráno začínáte prvním jídlem v 10.00 – nic šíleného a myslím, že to aplikuje celkem dost lidí i nevědomky (tedy pokud si to nekazí uzobáváním "něčeho" večer u televize).

Paradoxně těžší je okno jídelní. V jídelním okně je totiž třeba ujíst všechny potřebné živiny. Nesmí docházet ke hladovění a teď nemyslím jen pocit hladu, ale především hladovění po klíčových živinách a mikronutrinetech. Princip není o tom dostat se do podvýživy tím, že bude vaše tělo trpět (a nakonec snad i zhubne), ale o tom, že tělo řádně vyživíte a saturujete vším důležitým v daném časovém okně a pak mu dopřejete pauzu! Čím kvalitněji a čistěji se budete v jídelním okně stravovat, tím lepší výsledky budete mít (ve všech již zmíněných benefitech). 

Navíc ještě doporučuji před prvním jídlem dne tělo šetrně probudit a nastartovat něčím lehčím, promyšleným. Tímhle "startrem" si dál prodlužují půst – tělo jede dál alespoň částečně v režimu optimalizace.

Tím „něčím“ myslím své oblíbené ranní kombo. Můžete se jím inspirovat i pokud přerušovaný půst nedržíte, obzvlášť pokud nemáte čas nebo chuť hned po ránu snídat. Tohle první ranní kombo poskytne živiny jak pro fyzické, tak pro mentální fungování. Nebudete v deficitu, nebudete v katabolismu (vaše tělo si nebude požírat svaly a zachovávat tuky, jak tomu v nesprávně nastavených dietních/stravovacích režimech bývá) a navíc vám to bude i myslet. 

IMG_3773-logo

Střídám „na pocit“ tyto 4 varianty: 

KOMBO no.1 - Collagen + MCT:

Dávám si 5 g čistého kolagenu + vitamín C, nejraději mám Ester C 550 mg + 2 kapsle Super Omega (jsou ze superčistého zdroje – krillu žijícího v oceánu kolem Antarktidy, kde je zatím nejčistší mořská voda na světě). Do kolagenu přidávám ještě 2 lžičky MCT tuků (MCT od značky Ancient and Brave se skládají z kombinace: MCT C8 - kyselina kaprylová, ty slouží pro rychlou a stabilní energii bez ukládání do tukových zásob a MCT C10 - kyselina kaprinová, což je středně rychlá a stabilní energie pro vitalitu a odolnost, za mě top, na produktech tohoto typu rozhodně nešetřete.).

KOMBO no.2 Cacao Collagen + MCT:

Dávkuji 2 odměrky kakao kolagenu, někdy přidám ještě 5 g čistého kolagenu a vždy + 2 lžičky MCT a opět 1 kapsle vitamínu Ester C 550 mg + 2 kapsle Super Omega.

Pokud jste spíše kávový typ, pak sáhněte po variantě Coffe Collagen. Též můžete využít těchto startovacích balíčků:
Balíček Cacao nebo Balíček Coffee.

KOMBO no.3 Keto Collagen + Green mix:

S přicházejícím jarem je tenhle zeleňák asi mou nejoblíbenější variantou. Dávkuji 1 lžíci Green Powder (též mám ráda Green Mix)+ 2 čaj lžičky Keto Kollagenu a opět 1 kapsle vitamínu Ester C 550 mg + 2 kapsle Super Omega.

A čtvrtou variantou je, že se rovnou nasnídám. Někdy se stane, že se nestačím dostatečně vyživit, odrazí se to pak druhý den ráno, kdy se budím hladová. Takový den tělo netrápím a zkrátka se nasnídám. Základ je, nestresovat se. Každý den nemusí být ukázkový!

Pro mě je to dlouhodobě vyhovující směr. Není to žádná "super" dieta, která vás zhuntuje a ještě obdaruje jojo efektem. A není to vlastně ani dieta, říkejme spíš výživový směr, který je pro tělo ozdravný, který mu dává dostatek prostoru pro regeneraci a samoopravu. Pozitivně se odrazí na mnoha úrovních, u každého trošku jinak, dle našich vlastních genetických dispozic, ale též vědomě či nevědomky páchaných „hříchů“. Psychické a fyzické zdraví jsou spojené nádoby, takže i zde efekt ucítíte na obou úrovních.

Zkuste to!
Míša

ŽIVOT Instagram zdravablondyna NA INSTAGRAMU
Zdravá žena
Zdravá žena
Ženské tělo se s věkem mění, stejně tak jeho potřeby. Buďte stále svěží a fit.
Přejít do kategorie
Těhotenství
Těhotenství
Podpořte své tělo živinami, které jsou nezbytné pro ochranu vás i miminka.
Přejít do kategorie
Dětská výživa
Dětská výživa
Živiny, které dětem nejčastěji chybí a které z běžné stravy jen obtížně získáte.
Přejít do kategorie
Přidejte se k nám!
Naší komunitu žen, maminek, tatínků (pár jich tu máme!) si hýčkáme.
Díky newsletterům budete s předstihem vědět o všech akcích, slevách, novinkách i předprodejích. Některé nákupní bonusy zasíláme pouze našim odběratelům! Každý měsíc se navíc bude automaticky účastnit slosování o dárkový poukaz.