Novinka! Zásilky expedujeme i na Slovensko.

Must-Have: Ovčí kožešina

Ovčí kožešina by rozhodně ve výbavičce pro miminko neměla chybět.

Kočárek jsme pořizovali, když jsem byla ve čtvrtém měsíci těhotenství. Přijde Vám to brzy? Mně to tenkrát připadalo tak akorát (možná skoro pozdě :) ), byla jsem natěšená a milovala jsem tyhle přípravy pro Olíčka. Kočárek byl první vlaštovkou, byť poněkud objemnějšího charakteru. No a když si pořídíte kočárek takhle "včas", nedá vám to a pořád ladíte a dokupujete další doplňky, že jo :)

Trefou do černého byla bezpochyby podložka do kočárku z ovčí vlny. Když si teď zpětně promítnu, co všechno jsme pořídili a co z toho nakonec reálně využili, pak musím uznat, že ovečka zaujímá bezpochyby jedno z předních míst.

Ovčí kožešina je jako podložka do kočárku skutečně nenahraditelná.

Fusak jsem využívala v porovnání s podložkou minimálně. Od podzimu do jara měla ovčí vlna maximální využití. Projela se s námi v hluboké korbě a teď i ve sportovní. A libujeme si s Olíčkem do teď.

Když byl Olík ještě to malé křehounké miminko, byla mi pro své vynikající termoregulační vlastnosti velkou pomocnicí. I při radikálnější změně okolní teploty si totiž ovčí vlna zvládá udržovat mikroklima, což je obzvlášť důležité pro novorozeňátka a miminka (snadno a rychle prochladnou nebo se naopak přehřejí, což může vést samozřejmě k dalším negativním okolnostem, bolení bříška, potničky, nastydnutí, ... ). 

Ve vajíčku (autosedačce) se mi skoro vždycky zpotil, ani z toho jsem si nemusel dělat extra hlavu, teda pokud jsem ho pokládala rovnou do kočárku, ovečka se už o vše postarala. Nechápu, že mě tenkrát nenapadlo pořídit i nějakou menší podložku právě do vajíčka. Poučení pro další děti :)

A teď, když mi Olí usne v kočárku venku na procházce a já se mezitím vracím domů, můžu ho s klidným svědomím nechat dospat doma i bez riskantního svlékání, stačí jen poodkrýt deku. A že se mu na ovečce spinká vážně sladce. 

Tím se dostávám k úžasným absorpčním schopnostem vlny, Nikdy se mi nestalo, že bych Olíčka vyndala z kočárku a měl zpocená záda. A to opravdu i při aprílovém počasí, kdy je během vteřiny z nepříjemných a zamračených deseti stupňů pohádkových pětadvacet. Ovčí vlna prostě dokáže v zimě udržet teplo, v teple naopak chlad, jak je to možné, se mě neptejte :) Zbavila jsem se taky věčného oblékání do xy vrstev a zbytečného přemýšlení, co už je moc a co ještě málo. A potničky? Ty jsme nikdy nevedli a začínat s nimi už ani nebudeme :)

Ovčí vlna je také hypoalergenní, má přirozenou schopnost odpuzovat roztoče a bakterie, takže ani v tomto zádrhel nedorazí. Trošku jsem měla obavy, že bude Olí pořád od chlupů, což se mi naštěstí nepotvrdilo, teda pokud jsem mu nedala na sebe nějaký extra "chytlavý" kousek. Ale ty moc stejně nevedu (máme doma dvě kočky, takže o nevhodných materiálech jsem poučená ažaž). Vlna mi nepelichá, chlupy nijak zvlášť nepouští. A když jsem měla dojem, že by si zasloužila refresh, pročesala jsem ji a na chvíli pověsila do průvanu. Díky svým samočistícím vlastnostem se už o zbytek postarala sama. 

A poslední benefit, který mě napadá? Je to stylovka, samozřejmě! A abych nebyla pozadu za Olíkem, pořídila jsem si loni na podzim kabátek z Alpaky. Nejlepší zimní "bunda" mého života. Hřeje skoro jako objetí mého muže :)

abych nebyla pozadu za Olíkem, pořídila jsem si kabátek z Alpaky. Nejlepší zimní "bunda" mého života.

ŽIVOT Instagram zdravablondyna NA INSTAGRAMU
Zdravá žena
Zdravá žena
Ženské tělo se s věkem mění, stejně tak jeho potřeby. Buďte stále svěží a fit.
Přejít do kategorie
Těhotenství
Těhotenství
Podpořte své tělo živinami, které jsou nezbytné pro ochranu vás i miminka.
Přejít do kategorie
Dětská výživa
Dětská výživa
Živiny, které dětem nejčastěji chybí a které z běžné stravy jen obtížně získáte.
Přejít do kategorie
Přidejte se k nám!
Naší komunitu žen, maminek, tatínků (pár jich tu máme!) si hýčkáme.
Díky newsletterům budete s předstihem vědět o všech akcích, slevách, novinkách i předprodejích. Některé nákupní bonusy zasíláme pouze našim odběratelům! Každý měsíc se navíc bude automaticky účastnit slosování o dárkový poukaz.