Novinka! Zásilky expedujeme i na Slovensko.

Na čepici to nestojí

Olíček a jeho nesnášenlivost čepice.

Byla jsem překvapená, kolik z Vás mi psalo ohledně toho, že Olík na fotkách z poslední doby nemá čepici, jestli ji opravdu nenosí, jestli se nebojím, že bude mít zánět ucha, že bude nastydlý, nemocný.

Ty dotazy (a děkuji za ně) mě nakonec dohnaly k tomuto veřejnému přiznání. 

Takže tady naše čepicová etuda o třech faktorech:

Faktor 1: NENÁVIST K ČEPICI
Nebudu Vám lhát. Olík měl během tohoto podzimu čepici na hlavě jen párkrát (zato v kabelce jeho čepka pobývá denně). Nevím proč, ale nic, opravdu nikdy nic Olíkovi nevadilo tak, jako mít na hlavě čepici, kapuci, šátek, cokoliv! A když už jí nějakým zázrakem na hlavě má, nezapomene na ni. Nechá si ji pár minut, pak ji nenápadně sundá a někam schová. Agent! :D Občas se povede, že ji akceptuje, třeba když jsme byli okukovat letadla. Vrtulník má prostě sílu odvrátit pozornost od ledasčeho, ale to, co se dělo po cestě zpět k autu, asi nemusím popisovat. Nejde tedy o to, že by Olíčkovi čepice neslušely nebo že by jich měl málo na výběr :D

Ale i bez čepice si užíváme podzimu naplno, venku, v lese, na Staré Praze i u nás kolem Vršovic. Běháme, houbaříme a procházíme se každý den. Pečlivě Olíčka oblékám tak, aby mu bylo venku dobře, rozhodně to není o tom, že bych ho nechala mrznout. Samozřejmě stále systematicky pracujeme na tom, aby Olík do svého života zcela dobrovolně čepici začleňoval :) 

S Olíčkem na procházce v lese.

A teď k jádru pudla.

Faktor 2: IMUNITA
Nemáš strach? Co když bude Olík nemocný? Co když mu budou píchat ouška? 

Zdraví nestojí jen na čepici. O Olíčkovo zdraví pečuju a vždy jsem pečovala s tou největší láskou. Péče o zdraví našich maličkých, to je jeden z nejdůležitějších úkolů a velká zodpovědnost v rámci rodičovství. Vy víte, že se v tomhle ohledu obracím na experty. Stravování, vitamíny a další aspekty spojené se zdravím celé naší rodiny konzultuji s lidmi, jejichž profese, zkušenosti a výsledky mluví za vše. V tomhle ohledu se nespoléhám jen na mou mateřskou intuici, je to spíš o vědě a znalostech. Nesnažím se selským rozumem, rozumnou mírou všeho (narážím na heslo, že nic se nemá přehánět) a pestrým jídelníčkem, něco sama zachraňovat a budovat. Protože ať se sami na koleni snažíme jakkoli, po setkání s opravdovým guru a expertem na zdraví, zjistíme, že ta ideální cesta je jinde, že je osvobozující a přináší tolik dobrého. Tedy pro nás rozhodně. Díky tomu můžu říci, že vím, co dělám, ať už se to týká čepice nebo ne.

Faktor 3: OTUŽILOST A ODOLNOST
Imunitu a celkový stav organismu dětí ovlivňujeme mnoha faktory, jedním z nejdůležitějších je příjem vyvážené stravy a rodinné zázemí (tím narážím hlavně na stres, který je mnohdy tím kritickým faktorem, který rozhodne o zdraví či nemoci). Každý jeden den, a to ještě před narozením miminka, se počítá. Dokonce i genetickou zátěž můžeme v některých ohledech mocně ovlivnit. Záleží jen a jen na nás, jak svědomitě se ke svým dětem, ale i ke svému vlastnímu tělu, budeme chovat. 

Neříkám, že dětem nemáte dávat čepice, že je máte nechat vymrznout. To vůbec ne! Chtěla bych tím vším jen říct, že zimní bundou, fusakem do -30C a nakonec ani tou čepicí imunitu nejspíš nezlepšíme. Že to jádro pudla je jinde, že když je "uvnitř" VŠECHNO v pořádku, tak se to kvůli chybějící čepičce prostě nezhroutí. Je 17.11. a náš podzimní Olíček bez čepice zatím nemarodil, skutečně mu nepíchali ouška, neměl teplotu ani rýmu. 

Toť mé "alibi", podzim jsem si ještě ukecala, no ne?! Teď už je před námi ale jiný úkol. Doufám, že v rámci dalších našich příspěvků uvidíte čepičkový progres. Protože zima přichází i do Prahy a my se začínáme těšit na první sněhové vločky a k tomu už prostě neodmyslitelně patří pořádný kulich!

Mějte se krásně, hodně zdravíčka vám i Vašim dětem, přeji!

Máma v čepici a dítě s holou hlavou. No a hádejte, komu je ve finále stejně tepleji.

ŽIVOT Instagram zdravablondyna NA INSTAGRAMU
Zdravá žena
Zdravá žena
Ženské tělo se s věkem mění, stejně tak jeho potřeby. Buďte stále svěží a fit.
Přejít do kategorie
Těhotenství
Těhotenství
Podpořte své tělo živinami, které jsou nezbytné pro ochranu vás i miminka.
Přejít do kategorie
Dětská výživa
Dětská výživa
Živiny, které dětem nejčastěji chybí a které z běžné stravy jen obtížně získáte.
Přejít do kategorie
Přidejte se k nám!
Naší komunitu žen, maminek, tatínků (pár jich tu máme!) si hýčkáme.
Díky newsletterům budete s předstihem vědět o všech akcích, slevách, novinkách i předprodejích. Některé nákupní bonusy zasíláme pouze našim odběratelům! Každý měsíc se navíc bude automaticky účastnit slosování o dárkový poukaz.