Novinka! Zásilky expedujeme i na Slovensko.

Prsa pro královnu, prosím

Informace o plastické operaci prsou z první ruky.

"Přirozená krása je ta nejkrásnější, jde jen o způsob myšlení. Změň ho u sebe."

Něco v tomto duchu se mi objevilo v directu jako reakce na to, že jsem podstoupila augmentaci. Já s tím na určité úrovni souhlasím, i proto jsem se chtěla vrátit k té mé obdařené PŘIROZENOSTI, co jsem zažívala za kojící éry, ta byla totiž vážně nejkrásnější ;)

Nikdy jsem neměla ze svých prsou traumata a mindráky, na druhou stranu, byl to smutný pohled (od té doby, co jsem přestala kojit) a já jsem veselý člověk, tak jsem chtěla i je trošku rozesmát.

Co mě zaskočilo mnohem víc je to, že tohle byla jediná negativnější reakce. Ale kolik povzbudivých a podporujících zpráv mi přišlo?! To bylo krásné. Moc za ně ještě jednou děkuji, vážím si toho! Úžasné taky bylo, kolik taková fotka z kliniky (uveřejněná na IG), může dodat odvahy a odhodlání k onomu osudnému prvnímu kroku. Některé z Vás se hned objednaly na konzultaci k panu doktoru Prosovi. Wow! A pak samozřejmě dotazy, snažila jsem se Vám všem odpovědět, ale protože dotazy chodí pořád, rozhodla jsem se, že bude jednodušší to tady shrnout pěkně všechno od AdoZet ;)

Proč jsi šla na augmentaci?
To jsem trošku nakousla v úvodu. Kojila jsem rok a půl, to zanechá své následky. Vlastně spíš nezanechalo skoro nic :D Navíc vím, že moje fitness plány by se postaraly o zmizení i toho zbytku. Ale po pravdě, já na prsa měla zálusk už před Olíčkem, jen osud tomu chtěl tenkrát jinak a Olí ty nový prsa doslova předběhl. Asi týden před termínem operace (to datum mám vyryté v paměti: 7.7.2015) mi v rámci předoperačního vyšetření zjistili v krvi zvýšenou hladinu HCG. Standardně se HCG nezjišťuje, ale já měla takový vnitřně-zvláštní pocit, co mi říkal, že by nebylo od věci, nechat přeměřit i tuhle hladinku. Paní doktorka byla snad zvědavější než já. Urgovala, aby udělali rozbor expresně a nakonec... No pamatuju si to jako dnes, stála jsem na balkóně, to jsme bydleli ještě na Harfě, zvoní telefon a doktorka mi slavnostně sděluje, spíš rovnou gratuluje k těhotenství. V té době jsem mohla být těhotná max. pár dní. Když mi slečna na recepci vracela zálohu na operaci, říkala, že se uvidíme za tři roky, přišlo mi to jako sci-fi ... ale zpět k dotazu. Poprsí považuji za jeden z determinantů ženské krásy a půvabu. Žijeme v době, kdy nám plastická chirurgie s tímhle může celkem ladně a s minimálními riziky pomoci, tak proč toho nevyužít? Na to já nemám odpověď ;)

Bála ses?
Měla jsem z operace respekt, především z narkózy. Snad každého napadne ta strašidelná otázka: "Co když se už neprobudím?". Jak se ale termín operace blížil, těšila jsem se víc a víc, až strach zmizel úplně. Daleko více mi bylo smutno z pocitu, že budu dva dny bez Olíčka. Vybrala jsem si kliniku i doktora, kterému jsem na 1000% důvěřovala. Obavy z toho, jaký bude výsledek, jsem neměla žádné. Ani jsem nešpekulovala nad tím, jestli bych neměla mít jiný tvar implantátu nebo jiný způsob zavedení a pod. Nechala jsem vše v rukou odborníka. Jediné, na co jsem se vyptávala, byla ona narkóza. Odpověď můj strach zahnala.

Ty už nechceš mít děti?
Otázka na tělo, ale dobře tedy. Děti bychom si ještě přáli. Jedno, klidně dvě a nejlépe dvojčátka. Ale teď se pouštíme do stavby našeho nového domova. Plán je zatím takový (říkám zatím, protože ze zkušenosti vím, že děti někdy přicházejí i bez předchozí domluvy :D), že další bejbátka až do jejich nových pokojíčků a to ještě chvíli potrvá. Takže čas na užívání nového poprsí bude zcela dostatečný :D Pokud plánujete děti i operaci, měly byste vědět, že k otěhotnění by mělo dojít nejdříve rok po operaci. A augmentace může přijít nejdříve 6 měsíců po ukončení kojení.

Budeš moci kojit? 
Augmentace nijak neohrožuje kojení ani tvorbu mléka, ať už z hlediska délky nebo objemu. V rámci operace nedochází k ohrožení prsní žlázy. Prsní implantáty se vkládají pod prsní žlázu nebo pod prsní sval. V obou variantách tedy zůstává prsní žláza nedotčená, do této oblasti se nijak nezasahuje. Že kvůli implantátům nemůže žena kojit je jen jeden velký mýtus, někdy výmluva.

Kde? A jaký byl přístup?
Perfect Clinic v Praze (hned vedle nákupního centra Nový Smíchov). Přístup úžasný. Všechno čisté, krásné, navoněné. Personál profesionální a vždy v dobré náladě. Kdybych za každou cenu chtěla něco vytknout, pak by to byla čekací doba na termín operace, na druhou stranu, i to je samo o sobě vypovídající o kvalitě kliniky a i samotného doktora. Jen pro představu, já jsem se objednávala v září a první termín byl na 19. dubna. Tak či tak bych o moc dříve nemohla kvůli pokojící pauze.

Kdo tě operoval?
Operoval mě pan doktor Zdeněk Pros. Vím, že dělá krásná prsa, je velmi pečlivý a vše dovádí k dokonalosti. Dostala jsem mnoho osobních i vzdálených referencí. Nelitovala jsem ani vteřinu. Konzultace, komunikace před operací i po, vše probíhalo v příjemné a pozitivní atmosféře. Těsně před tím, než jsem šla na sál, jsem se ještě ptala sestřičky, jak dlouho operace potrvá, říkala, že běžně je to kolem hodiny, ale v případě pana doktora Prose to bude spíš hodinu a půl, protože je velmi precizní a šetrný. To potěšilo.

Bolí to?
Určitě to bolelo, byť jsem bolest necítila. Po operaci jsem dostala kapačku proti bolesti, prášky i čípky. Cítila jsem tlak na hrudi, ale nic, co by mě znehybnilo. Zbytek dne i noc jsem prospala (samozřejmě ne v kuse). Bolest jsem necítila ani následující dny, nedostavila se a to jsem se neládovala brufeny apod. Prvních pár dní bylo nepříjemné měnit polohy, když jsem dlouho ležela, zvedala jsem se s podivným "přelíváním" na hrudi.

Jak dlouho si byla na klinice?
Ve čtvrtek v 7:15 jsem měla příjem, kolem deváté, tuším, jsem šla na sál a druhý den v deset dopoledne si pro mě už přijel Honzik. Na klinice můžete zůstat i dvě noci, čehož bych doporučila využít, pokud nejste z Prahy a čekala by vás delší cesta domů.

Kolik to stálo?
Se vším všudy (předoperační vyšetření, podprsenky, ubytování, ...) asi 82tis.

Jak dlouho potrvá rekonvalescence?
Nevím, jestli si mohu vůbec dovolit takhle veřejně sdělit, že cca od 5. dne po operaci jsem fungovala normálně. Honzík už šel do práce a já s Olíčkem ty dny zvládala sama. Občas na mě padla únava, tak jsme dali na chvíli pohádky a pak se jelo zase dál. Rukama jsem mohla hýbat v plném rozsahu hned po operaci, dávala jsem si pozor jen na trhavé pohyby. S mytím vlasů jsem nepotřebovala pomoci vůbec a asi 8. den po operaci jsem řídila (vyrazila jsem nakoupit nějaké vršky, co by mi i byly). Jediné, co jsem si zakazovala, je nošení Olíčka (má přes 15kg), i když jsem na to měla dostatek síly a nic mě nebolelo, nechtěla jsem si způsobit nějaké komplikace, z toho jsem měla respekt. Dnes na kontrole (cca 10.den po operaci) mě pan doktor ujistil, že nosit už můžu. V každém případě stále hodlám dodržet doporučení, že nemohu tři týdny (opravdu tam psali jen tři? :D) uklízet a luxovat, to se mi náramně hodí do krámu :D

Rekonvalescence je určitě velmi individuální, záleží na mnoha faktorech. Já jsem to jen náhodě nechat nechtěla a co se dalo jsem podpořila. Nechala jsem si sestavit speciální pooperační suplementaci - systémovou enzymatickou terapii (většině z vás je asi jasné, že v tom má opět prsty Jakub Přibyl). Zní to možná složitě, ale spočívá to jen v tom, že zobu nejrůznější enzymy, vitamíny a superpotraviny v přesně určených kombinacích a dávkování. Do jaké míry to má vliv na to, jak se cítím, nemohu objektivně posoudit. Zkoušet to bez tohoto regeneračního zrychlovače jsem se neodvážila. Tuhle terapii jsem nasadila druhý den po operaci. Na klinice jsem zobala jen to, co jsem dostala od sestřiček. V pátek jsem v sobě ještě nenašla vnitřní sílu se pustit do těch nejrůznějších flakónků, ale od soboty, takže od druhého dne po operaci už jedu na "enzymech".

Obecná doporučení jsou: týden odpočinkový režim, po týdnu se můžete vrátit ke kancelářské práci a začít řídit. Tři týdny žádná fyzická námaha. Po dvou měsících můžete postupně začít se zvýšenou zátěží, cvičení, ... švihové sporty po třech měsících. Prvních 14 dní spát jen na zádech, pak můžete na boku a asi po měsíci na břiše.

Jak dlouho se musí nosit ta speciální podprsenka?
Určitě záleží i na velikosti implantátů a průběhu rekonvalescence. Obecné doporučení je, že první tři dny byste ji neměly sundat vůbec. Pak si můžete dát sprchu a podprsenku vyměnit za čistou. První tři týdny byste ji měly nosit opravdu 24hodin denně (vyjma sprchy, samozřejmě). Pak ji můžete sundávat na noc, ale přes den stále nosit až do završení dvou měsíců. Z toho vyplývá, kupte si alespoň dvě. Já jsem si vzala černou a bílou a jsem si jistá, že bych unosila i třetí. Peru je hodně často, praním se vždy smrskne do původní velikosti, což je na nošení mnohem příjemnější. Tahle pooperační péče je velmi důležitá. Podprsenka vám zajistí, aby implantáty zůstaly na správných místech. Viděla jsem obrázky žen, které to zanedbaly a věřte mi, prsa hned pod klíční kostí nebo v podpaží prostě nechcete :D

Dnes na kontrole mi pan doktor pověděl, že se můžu koupat (myslím v bazénu :) ) normálně v plavkách, za cca 14 dní mohu podprsenku vyměnit za jinou sportovní, více otevřenou, pohodlnější do teplého počasí, jen ještě žádné kostice a další kontrola za 6 týdnů.

Kdyby vás napadly ještě nějaké dotazy, ptejte se, piště tady do komentářů nebo na IG, jak je libo ;)

Krásný den, kozy ven!

Míša

ŽIVOT Instagram zdravablondyna NA INSTAGRAMU
Zdravá žena
Zdravá žena
Ženské tělo se s věkem mění, stejně tak jeho potřeby. Buďte stále svěží a fit.
Přejít do kategorie
Těhotenství
Těhotenství
Podpořte své tělo živinami, které jsou nezbytné pro ochranu vás i miminka.
Přejít do kategorie
Dětská výživa
Dětská výživa
Živiny, které dětem nejčastěji chybí a které z běžné stravy jen obtížně získáte.
Přejít do kategorie
Přidejte se k nám!
Naší komunitu žen, maminek, tatínků (pár jich tu máme!) si hýčkáme.
Díky newsletterům budete s předstihem vědět o všech akcích, slevách, novinkách i předprodejích. Některé nákupní bonusy zasíláme pouze našim odběratelům! Každý měsíc se navíc bude automaticky účastnit slosování o dárkový poukaz.