Novinka! Zásilky expedujeme i na Slovensko.

SPÁNEK - Jak podporuji jeho ozdravné účinky?

nocni-kombo

V minulém postu na IG jsem nakousla, že se poslední dobou dopuji extra siláky na podporu fyzické odolnosti a vlastně i té psychické. A vy jste psali, že je chcete též. Takže nebudu otálet a představím vám je.

TOTO JE MÉ NYNĚJŠÍ NOČNÍ KOMBO:

Extra zinek, hned tři formy organicky vázaného zinku v jedné kapsli.

Hořčík obohacený o další přírodní složky pro zklidnění mysli a maximální psychickou i fyzickou regeneraci ve spánku.

Zinek užívám zejména jako prevenci proti covidu. Zatím jsem ho neprodělala a ráda bych u toho i zůstala. I kdyby mi tato smělá vize nevyšla, vím, že mi stávající suplementace pomůže k hladšímu průběhu nemoci a k rychlejší rekonvalescenci. Tripla Sinkki (já si ty finské názvy nakonec dost oblíbila) je tedy nejen o třech formách zinku v chelátových vazbách (klíčové!), ale obsahuje i další složky, které aktivně podporují jeho vstřebatelnost a to včetně vzácné formy aktivního koenzymu vitaminu B6, P5P (Pyridoxal-5-fosfát). P5P optimalizuje využití zinku, stimuluje produkci kyseliny pikolinové, která podporuje vstřebávání zinku s vysokou úspěšností. Vytvořit doplněk stravy se zinkem, který disponuje optimální vstřebatelností není tak snadným zadáním, jak by se mohlo zdát, proto tomu věnuji zvýšenou pozornost.

Hořčík mi pomáhá zkvalitňovat spánek, skvěle mě vypne, v těle probíhá kvalitnější regenerace a já se ráno budím se znatelně vyšší energií a to i přes noční kojení. Užívám ho, přestože obvykle nemám potíže s usínáním ani se spánkem jako takovým. Na druhou stranu tohle Ilta Magnesium (Night Magnesium) podporuje, abych i z dobrého spánku vytěžila naprosté maximum, což pociťuji hned potom, co mě Olíček budí a šťastně oznamuje, že už je ráno. A ve dnech jako jsou třeba dnes, kdy na mě více dopadá dění kolem covidu, nejistoty ohledně školky, práce, ale taky zdraví našich blízkých čerstvě nakažených, je znatelnou psychickou pomocí. Pomáhá tělu zpracovat stres, uvolňuje napětí na úrovni vnitřních orgánů. A to mají na svědomí kromě hořčíku ještě další obsažené přírodní složky. Za zmínku stojí L-theanin, který v mozku navozuje pocity pohody a relaxace, též extrakt z mučenky, který představuje po staletí ověřené tonikum. A nakonec 5-htp, což je prekurzor pro serotonin i melatonin, má tedy výrazné účinky související s pocitem klidu, pohody a kvalitou spánku. Troufám si říct, že účinky tohoto produktu jsou natolik výrazné, že bych jeho užívání raději konzultovala s lékařem, pokud užíváte nějakou formu antidepresiv.

JAK DÁVKUJI?

Oba produkty užívám na lačný žaludek a až těsně před spaním. Alternativ zinku a hořčíku mám na eshopu více, nyní ale užívám tyto zmíněné, obě od finské značky Puhdistamo. Díky holistickému pojetí receptur jsou ještě o něco účinnější než izolované formy a tak podpora, kterou přinášejí má vyšší účinek a též přesah. Za současných okolností to pro sebe považuji za vůbec nejlepší cestu. 

Užívám 1 kapsli zinku, která obsahuje 30 mg zinku, což je pro mě dostatečná denní dávka.

A 3 kapsle nočního magnesia, to volím na pocit podle aktuálního psychického a fyzického rozpoložení – není nutné jej užívat pravidelně každý den. U Night Magnesia bych doporučila otestovat ideální výši denní dávky, na každého bude složení produktu fungovat trošku jinak. U mě jsou optimálním příjmem 3 kapsle, pro mého muže 4, umím si ale představit, že některým jedincům budou stačit klidně jen kapsle 2.

Kromě zmíněných extra pomocníků nezapomínejme ani na takovou tu klasiku, kterou si můžeme dopřát zcela zdarma. Před ulehnutím ke spánku minimalizujme modré světlo (TV, tablety, telefony, ...), nečtěme si nic, co by nás mohlo rozrušit, hudbu volme relaxační, nejezme a pijme střídmě. Pracujme s dechem, zkusme meditovat nebo alespoň na okamžik vyprázdnit hlavu a nemyslet vůbec na nic. 

Hned zítra přidám své ranní rituály.
Opatrujte se! M.

ŽIVOT Instagram zdravablondyna NA INSTAGRAMU
Zdravá žena
Zdravá žena
Ženské tělo se s věkem mění, stejně tak jeho potřeby. Buďte stále svěží a fit.
Přejít do kategorie
Těhotenství
Těhotenství
Podpořte své tělo živinami, které jsou nezbytné pro ochranu vás i miminka.
Přejít do kategorie
Dětská výživa
Dětská výživa
Živiny, které dětem nejčastěji chybí a které z běžné stravy jen obtížně získáte.
Přejít do kategorie
Přidejte se k nám!
Naší komunitu žen, maminek, tatínků (pár jich tu máme!) si hýčkáme.
Díky newsletterům budete s předstihem vědět o všech akcích, slevách, novinkách i předprodejích. Některé nákupní bonusy zasíláme pouze našim odběratelům! Každý měsíc se navíc bude automaticky účastnit slosování o dárkový poukaz.