Novinka! Zásilky expedujeme i na Slovensko.

#zdrblofoodtip no.3 – Vlasy!

balicek-krasa-ja_1

Dnes jeden na přání #zdrblofoodtip no.3 – Vlasy!

Moje kadeřnice vždycky říká, že mám vlasů na tři hlavy. Já z toho občas šílím (před pár lety jsem šla z takto dlouhých na ježka). V létě to děsně hřeje, v zimě vlhne, ale nestěžuji si :) Když si dám záležet a poctivě vyfoukám, vyžehlím, nechám dva dny "odstát" trochu to splaskne a vypadá to jako na fotce, jinak je to nezadržitelná hříva.

Zázračné šampóny a masky na vlasy neporadím, používám jen přírodní šampón a kondicionér od Attitude Living (mají např. na folly.cz) a občas stáhnu fialovým (blondýny chápou), tím končím. Na masky, olejíčky, zhušťovače mě neužije, ženu to přes výživu (tu vnitřní).

Myslím, že se v oblasti ženské krásy vyplatí uvažovat celostně. Tím myslím, volit takové vitamíny a doplňky stravy, které tělo bude moci celkově smysluplně využít a jejichž "vedlejším" účinkem budou právě např. pevné, husté a zdravě rostoucí vlasy. Mimochodem s vlasy jsem neměla problém ani v těhotenství, ani po celou dobu kojení (1,5roku), nepadaly mi a jejich kvalita byla stabilní.

Přijde mi, že se často zapomíná, že stav kůže, vlasů a nehtů do značné míry odpovídá tomu, jak fungují vnitřní procesy našeho organismu. A že polámané, vypadávající nebo pomalu rostoucí vlasy či slabé nehty vysílají signál o úplně něčem jiném, než jen „kup si lak na poškozené nehty a lepší masku na vlasy“.

Já už roky užívám kombinaci těchto tří čistých produktů, je to můj anti-aging: 

  1. GRASS FED TRUE COLLAGEN - krystalicky čistý hydrolyzát kolagenu pocházející od volně pasoucích se krav krmených travou v rámci tradičních farmářských chovů. Je to produkt ekologického zemědělství. K izolaci a následné enzymatické hydrolýze kolagenu je využit šetrný výrobní proces. I díky skvělé vstřebatelnosti stačí užívat jako denní dávku jen 5g.
  2. ACEROLA – jeden z nejbohatších zdrojů vitamínu C (můžete užívat i vitamín C, např. ESTER C 550mg, Acerola má výhodu, že je ve formě prášku a můžete tak dávkovat libovolné a tedy i menší množství vitamínu C, než je v jedné kapsli)
  3. HYALURONIC ACID - kyselina hyaluronová v exkluzivní fermentované formě 

Je to svatá trojice věčného mládí. Produkty působí účinně a blahodárně. Vzájemně podporují své účinky a též využitelnost v organismu. Zpomalují projevy stárnutí, ke kterým často dochází bohužel již od 20-25. roku života. 

Zmíněné produkty najdete v Balíčku krása za zvýhodněnou cenu a doporučuji ho všem, kteří chtějí podpořit: 

  • Péči o klouby a vazy
  • Celkovou prevenci projevů stárnutí
  • Imunitu, zdroj vitamínů
  • Prevenci tvorby vrásek
  • Růst a kvalitu vlasů, nehtů a bezproblémovou pleť 

A teď dva nejčastější dotazy, které mi posíláte:

Je nutné užívat i to „céčko“?

Nutné asi ne, ale je to velmi chytré. Rozhodně je vitamín C nezbytný pro syntézu kolagenu. Kolagen s vitamínem C vytváří synergický efekt. Vitamín C se navíc doporučuje užívat v případě vypadávání vlasů.

Mohu užívat tento balíček i v těhotenství nebo při kojení?

Já jsem produkty v těhotenství i při kojení užívala a z vlastní zkušenosti mohu vřele doporučit. Užívání jsem konzultovala s gynekologem, tomu se to líbilo velmi. Podpoříte tak elasticitu pokožky, hojení po porodu, zároveň pečujete o klouby a vazy, nakonec ani ty vlasy nepřijdou zkrátka.

Výrobci těchto a podobných produktů často uvádí, že jsou nevhodné pro těhotné a kojící ženy. Někdy je tvrzení opodstatněné, jindy jde čistě o ochranu výrobce. Společnost je tak nastavená a jak říká můj gynekolog, na těhotných se pokusy nikdy provádět nebudou, vždy budou chybět data a výrobci se tedy budou vždy chránit, bohužel často jen preventivně, což uvádí spotřebitele v chaos. Je tedy třeba na to jít trošku jinak, než jen podle popisků na jednotlivých produktech. Nakonec i omega 3 mastné kyseliny, které je žádoucí v těhotenství suplementovat, což je už dávno prokázáno, často nesou doporučení o nevhodnosti a to i v případě, že jsou velmi kvalitní a certifikované. Zkrátka, svět není černobílý a je třeba to brát v potaz i v tomto segmentu.

Doporučuji tedy doplňky stravy a vitamíny konzultovat s lékaři a nebo se specialisty na výživu, nejlépe se ujistit na obou polích, protože jinak se člověk kolikrát dobrovolně obírá o skvělou péči o své zdraví a krásu.

Kdyby Vás ještě cokoli zajímalo, ptejte se, ráda odpovím!

Míša

ŽIVOT Instagram zdravablondyna NA INSTAGRAMU
Zdravá žena
Zdravá žena
Ženské tělo se s věkem mění, stejně tak jeho potřeby. Buďte stále svěží a fit.
Přejít do kategorie
Těhotenství
Těhotenství
Podpořte své tělo živinami, které jsou nezbytné pro ochranu vás i miminka.
Přejít do kategorie
Dětská výživa
Dětská výživa
Živiny, které dětem nejčastěji chybí a které z běžné stravy jen obtížně získáte.
Přejít do kategorie
Přidejte se k nám!
Naší komunitu žen, maminek, tatínků (pár jich tu máme!) si hýčkáme.
Díky newsletterům budete s předstihem vědět o všech akcích, slevách, novinkách i předprodejích. Některé nákupní bonusy zasíláme pouze našim odběratelům! Každý měsíc se navíc bude automaticky účastnit slosování o dárkový poukaz.